Corrugated Paper Boxes & Containers
13000ml Paperway™ Deluxa PP Kraft Bowl
Round Paperway Kraft PP Containers are the ideal round container for salads and hot or cold side dishes.
Paperway round containers are strong, durable Kraft PP lined & are microwave and freezer safe, also suitable for the Deli & Takeaway areas. Two round lid options Clear RPET Dome or Natural Flat PP with three sizes 285ml, 400ml and 600ml all the same profile where one lid fits all.
SKU: DB1300K
COLOUR: Brown Kraft
QTY/PACK: 50
QTY/CARTON: 300
Related products
PLA – 650ml PAPER RECTANGULAR CONTAINER X 300ctn
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| COLOUR | WHITE |
SKU: PRC650
LID 180mm TO SUIT 1300ml SUPA BOWL
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Size | LID |
| COLOUR | CLEAR |
SKU: KLL
PLA – 500ml PAPER RECTANGULAR CONATINER (300ctn)
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| COLOUR | WHITE |
SKU: PRC500
LID 150mm TO SUIT 500,750 & 1000ml SUPA BOWL
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Size | LID |
| COLOUR | CLEAR |
SKU: KLS
500ml KRAFT SUPPA BOWL
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Size | 500ML |
| COLOUR | KRAFT |
SKU: KB500
PLA – 1000ml PAPER RECTANGULAR CONTAINER X 300ctn
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| COLOUR | WHITE |
SKU: PRC1000
PET LIDS FOR PLA PAPER RECTANGULAR CONT. X 300ctn
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| COLOUR | WHITE |
SKU: PRCL
